Intellect.Org.UA Intellect.Org.UA

e-mail:   пароль:
У кожної людини є право на нашу думку

 Головна >  Економіка >  АПК


РУБРИКА>АПК

Дата останнього оновлення: 16.04.2023


 версія для друку

02.09.2023 16:20
Інститут Реформ

Приймаються заходи, щоб уникнути минулорічної кризи на продовольчому ринкуЗгідно з Указом ухвалено визнати пріоритетними напрямами діяльності Кабінету Міністрів України, органів виконавчої влади щодо розвитку аграрного ринку:
удосконалення державного регулювання у цій сфері з метою створення сприятливих умов для функціонування організованого аграрного ринку, в тому числі прозорих механізмів біржової торгівлі, недопущення значних коливань обсягів продажу і цін на сільськогосподарську продукцію.
Кабінету Міністрів України в установленому порядку доручено:
1. Вжити заходів щодо:
- запровадження починаючи з 2005 року порядку, за яким надання з державного бюджету фінансової підтримки виробникам зерна, в тому числі через механізм здешевлення короткострокових кредитів, здійснюється з урахуванням наявності біржових угод з продажу зерна;
- удосконалення в двомісячний строк механізмів обліку зернових ресурсів;
- прискорення прийняття закону України про прості й подвійні складські свідоцтва;
- сприяння запровадженню механізмів забезпечення гарантування виконання зобов'язань за біржовими угодами;
2. Внести на розгляд Верховної Ради України законопроект щодо особливостей створення та діяльності розрахунково-клірингових установ для обслуговування організованого аграрного ринку;
3. Передбачати під час розроблення проектів Державного бюджету України на 2005 та наступні роки видатки на здійснення закупівель основних видів сільськогосподарської продукції в необхідних обсягах.
Кабінету Міністрів України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям доручено ужити в межах повноважень, визначених законодавством, заходів щодо:
- розвитку інфраструктури аграрного ринку, стимулювання розвитку біржової торгівлі (з використанням, зокрема, прогресивних фінансових інструментів, складських свідоцтв), розширення мережі оптових продовольчих ринків, постійно діючих виставок-ярмарків;
- подальшого вдосконалення системи моніторингу аграрного ринку, зокрема з метою надання сільськогосподарським товаровиробникам повної, оперативної та достовірної інформації.
Антимонопольний комітет України має вжити додаткових заходів щодо посилення контролю за додержанням законодавства про захист економічної конкуренції суб'єктами аграрного ринку, звернувши особливу увагу на факти монополізації посередницької діяльності при закупівлі, переробці та реалізації сільськогосподарської продукції, зокрема зерна.

На нашу думку, поява Указу пов’язана з прагненням не допустити повторення минулорічної кризи на продовольчому ринку. Саме на таку думку наводять акценти розставлені Президентом в тексті документа та завдання на яких він пропонує зосередитися виконавчій владі. У будь-якому випадку можна передбачити, що повторення минулорічної ситуації навряд чи відбудеться, як через нормальний врожай зернових, так і через досвід який набула влада у боротьбі з кризовими явищами в аграрному секторі економіки.

Ігор Папуша
[email protected]


КОМЕНТАРІ

 Коментарів поки що немає
НОВИНИ
Можливість доступу до інформації під час виборів для сільського населення: особливості впливу інформації на формування усвідомленого вибору

Застосування адміністративного ресурсу в сільській місцевості під час виборчих кампаній

Приймаються заходи, щоб уникнути минулорічної кризи на продовольчому ринку

Хліб як політтехнологія: 40-мільйонний урожай на тлі президентських виборів

"Ну и что, что Николаев сидел в тюрьме? Это вовсе не значит, что он совершил что-то предосудительное"

Продовжується набір учасників літньої економічної школи "Основи соціальної ринкової економіки"

Литвин знає, що його закопають на заступ глибше

Нове число аналітичного журналу "Схід"

Партійність Литвина як заявка на президентство?

На думку фахівців, природній фактор сприяє доброму врожаю зерна

ОПИТУВАННЯ

Як часто ви отримуєте електронною поштою небажану комерційну рекламу (спам)?