ДОНЕЦЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ ЦЕНТРУ ГУМАНІТАРНОЇ ОСВІТИ НАН УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКА ФІЛІЯ ТОВАРИСТВА “УКРАЇНА-СВІТ”
ЛАБОРАТОРІЯ ПІДРУЧНИКІВ І ПОСІБНИКІВ ДОНЕЦЬКОГО УКРАЇНСЬКОГО
КУЛЬТУРОЛОГІЧНОГО ЦЕНТРУ
ОГОЛОШЕННЯ
з 15 листопада 2005 р. по 15 листопада 2006 р.
буде проходити Інтернет-конференція“
«Творчість письменників-слобожан і вивчення їхньої спадщини у середній і вищій школі»
Мета Інтернет-конференції:
активізація дослідницьких студій над творчою спадщиною письменників-слобожан; вироблення оптимальної методики вивчення творчості письменників-слобожан у середніх школах та вищих навчальних закладах Слобідського регіону в Україні та у РФ;
зיясування ролі і значення української тематики у творчості російських письменників-слобожан;
узагальнення досвіду застосування на заняттях з літератури у середніх і вищих школах України і Російської Федерації посібника “Слобожанська хвиля” (Донецьк: Східний видавничий дім, 2005 р.):
досвід застосування “Слобожанської хвилі” на уроках української і російської літератур на уроках літератури рідного краю та літературного краєзнавства, позакласного читання;
активізація пізнавальної діяльності школярів під час вивчення посібника “Слобожанська хвиля”засобами коипיютерних та інших технологій.
організація позакласної роботи за творчістю письменників-слобожан.
До участі в Інтерент-конференції запрошуються викладачі-філологи середніх шкіл і вищих навчальних закладів, краєзнаці, журналісти.За підсумками конференції буде видано збірник.
Надсилати матеріали для участі в конференції можна, починаючи з 5 листопада 2005 року ,
на адресу оргкомітету:
[email protected]або на дискеті за поштовою адресою:83004 Україна, м. Донецьк, , 1; а/с 1771.
Робочі мови конференції: українська, російська, англійська.
Вимоги до оформлення матеріалу на Інтернет-конференцію:
1.Доповідь (до 9 стор. тексту у 1,5 інтервали 14 розміром шрифту Times New Roman MS Word.
2.Відомості про автора: прізвище, ім’я, по батькові, домашня адреса, е-mail, телефон, місце роботи, посада, наукове звання.
До участі у конференції допускаються матеріали, подані тільки в електронному форматі. Обов’язковим для авторів є наявність власної електронної адреси, на яку будуть надсилатися відгуки на представлену доповідьта рекомендації керіників конференції.
Мавтеріали конференції будуть розташовані на сайті: http://www.iatp.donetsk.ua/~ntsh та http://intellect.org.ua/
Редакційна колегія конференції:
Пасько І.Т., канд. філос. наук., проф., завідувач Донецького відділення Центру гуманітарної освіти НАН України; Білецький В.С., доктор тех. наук, проф. Донецького національного технічного університету, голова Донецької філії Наукового тов-ва ім. Шевченка; голова Донецької філії Товариства “Україна-Світ”; Оліфіренко В.В., канд. пед. наук, член НСПУ, зав. лабораторії підручників Донецького Українського культурологічного центру, заст. голови Донецької філії Товариства “Україна-Світ”; Тесленко О.В., кандидат педагогічних наук, директор ЗОШ№104 м.Харкова; Кичигін В.П., кандидат філологічних наук, доцент кафедри рос. літ. Білгородського університету; Оліфіренко С.М., учитель-методист вищої категорії, відмінник освіти України, заст. директора з навч.-виховн. роботи Донецького міського ліцею “Меркурій”;КалашникВ.С. - , доктор філологічних наук, завідувач кафедри української мови Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна , голова Харківського відділення Товариства “Україна-Світ”.
Координатор конференції: Оліфіренко Вадим Володимирович (
[email protected])
Запрошуємо до співпраці! Оргкомітет
Для тих,хто захоче охнайомитись з посібником-хрестоматією "Слобожанська хвиля", пропонуємо електронну версію цієї книжки:
http://vesna.org.ua/txt/olifirenkov/ukrlit1.zip
До оголошення про конференцію “Творчість письменників-слобожан...”
Поняття "письменники-слобожани"-це не щось маленьке і далеке. Там , де є український клас, де викладається в українській діаспорі українське слово, обов’язково звертаються до творчості письменників-слобожан: Г.Сковороди, Г.Квітки-Основיяненка, М.Петренка, М.Костомарова, В.МСосюри, Б. Грінченка, М.Хвильового, Івана Багряного, К.Буревія, Є.Плужника, Г.Михайличенка, Б.Антоненка-Давидовича, М.Йогансена, , А.Дімарова ,В.Голобородька та ін.
Звичайно, для конференції є дуже важливим зיясувати, як на українській Слобожанщині(Луганщина, Донеччина, Харківщина, Сумщина) шанують і вивчають творчість письменників-земляків. А ще дуже важливо зיясувати, як шанують і вивчають творчість письменників-слобожан на Північній Слобожанщині(Білгородська, Курська та Воронізька області РФ). Це можуть бути не тільки українські класи, але російські школи, в яких на уроках літератури вивчається творчість письменників-земляків.
Такий досвід, звичайно, збагатить дослідження творчості письменників-слобожан. А також поглибить методику літератури середньої і вищої школи.
Отже. Давайте активно обмінюватись здобутками! До співпраці на шпальтах нашої конференції!
Вадим Оліфіренко, координатор конференції.