06.05.2023 10:36
Лікарі стверджують, що в Україні атипову пневмонію неможливо діагностувати Теми: ,
|
Наші лікарі не можуть визначити 100% діагноз атипової пневмонії, оскільки ми не можемо його діагностувати лабораторно, а його симптоми не є класично характерними, — повідомив заступник головного державного санітарного лікаря у Львівській області Олег Когут.
Однак, найхарактернішими як діагностичними, так і профілактичними заходами проти ураження вірусом атипової пневмонії є контакти людей та місця їх перебування. „Важливо, щоб люди зараз обмежили виїзди за кордон, особливо у ті країни, де спостерігається захворюваність на атипову пневмонію. Оскільки вірус не існує у повітрі, він передається через контакт. Також піч час покупок варто дізнатись, з якої держави привезено продукти харчування. Хоча й вірус не є достатньо вивченим, однак домінує думка, що він не є особливо стійким у навколишньому середовищі, йому потрібен живий організм”, — зазначив Олег Когут.
За словами Олега Когута, початок атипової пневмонії має такі симптоми: підвищена температури (більш як 38 градуси), кашель, важкість дихання, а також гостра дихальна недостатність. „Інкубаційний період вірусу триває від 3 до 10 днів. Це середній період, протягом якого йде накопичення вірусу”, — зазначив Олег Когут.
У разі вищезгаданих симптомів варто викликати лікаря додому хворого, аби не виникала загроза для інших. Запобіжними засобами є маски.
|